Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Czytaj

Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Od kilku sezonów nurt eko oraz styl boho przybiera na sile w branży wnętrzarskiej. W roku 2023 będziemy urządzać wnętrza przedmiotami zarobionymi z ekologicznych materiałów, certyfikowanych i sprawdzonych. Powinny się w nich znaleźć meble z drewna, bambusa, rattanu, wełniane dywany, bawełniane czy lniane tkaniny. Tak, to wszystko już było, ale w 2023 roku zrobimy krok dalej. 

Styl boho (z francuskiego la boheme, czyli cyganeria) wywodzi się z paryskiej kultury cygańskiej, której przedstawiciele, XIX-wieczni artyści tworzyli sztukę wymykającą się jakimkolwiek normom społecznym i konwenansom. Z czasem styl boho wykroczył poza aspekty wyłącznie artystyczne, związane z malarstwem czy muzyką i na dobre przeniknął do świata mody oraz aranżacji wnętrz.

Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Styl boho w zaskakująco krótkim czasie skradł serca milionów Polaków, którzy zakochali się w mieszkaniach przepełnionych harmonijnym połączeniem natury, funkcjonalności, lekkości form, a także kolorów nawiązujących do roślinności, ziemi i kamieni. Aby więc wprowadzić do domu nieco klimatu boho, warto sięgać po takie kolory, jak: szary, zielony, żółty, brązowy, czarny, beżowy i biały.

Wnętrza boho są przepełnione drewnem, wikliną, lnem oraz innymi naturalnymi materiałami, dzięki którym aranżacje zyskują zupełnie nowy wymiar. Lampy w stylu boho to trend, który jest coraz mocniej widoczny w aranżacjach. Są to przede wszystkim lampy w naturalnych odcieniach beżów i brązów. Wykonane z drewna, rattanu i wikliny wprowadzają do wnętrz przyjemny, przytulny klimat, który zbliża nas do natury. To jedne z najnowszych styli aranżacyjnych we wnętrzach nowoczesnych, który cieszy spokojem i pozwala poczuć delikatną naturę we własnym mieszkaniu. 

Na zdjęciach przedstawiamy najciekawsze propozycje takich opraw oświetlniowych:

- zwis SCREEN od MARKET SET
- kinkiet LAOS od AROMAS DEL CAMPO
- kinkiet KALIMANTAN od GOOD&MOJO
- zwis SCRAPLIGHT od GREYPANTS
- zwis CARIBE od LEDS C4

Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Dzisiejsze możliwości obróbki naturalnych surowców - drewna, rattanu, włókien sizalowych, traw, sprawiają, że możemy na codzień mieć styczność z pięknymi i niezwykłymi produktami. Tapety wykonane właśnie z tych materiałów, mogą zdobić nasze ściany. 

Spójrzmy na kolekcję Timber od producenta Arte i hołd oddany drewnu, które samo w sobie jest autentycznym, wyrafinowanym i trwałym materiałem. W okładzinie ściennej z kolekcji Timber zauważymy zarówno ziarno, jak i ślady sęków - nie znajdziemy dwóch takich samych fragmentów. Jest wykonana w całości z drewna Paulownia, które zostało przetworzone z niezwykłą dbałością i kunsztem.

Tapeta w całości z rattanu, to naturalna tapeta, która składa się z tropikalnych włókien. Ręcznie tkany wzór posiada nierówności oraz różnice kolorystyczne, które są typowe dla tego typu okładzin ściennych. Cieniowane naturalne włókna tworzą grę światła i cieni, dzięki temu ściany nabierają luksusowego klimatu.

Bardzo modne są również dzisiaj tapety lniane gdzie widać grubo tkany len, oraz takie które swoją strukturą przypominają płótno. Wiele takich wzorów w swoich ofertach mają producenci: Arte, Vescom, Casadeco czy BN International.

Trendy wnętrzarskie 2023 - EKOLOGICZNE WYBORY

Drewno jest miękkie i przyjemne w odbiorze, a zarazem solidne. Ma naturalną cechę, która sprawia, że czujemy się w jego otoczeniu przytulnie i komfortowo.

Najlepszym przykładem pięknych mebli drewnianych, gdzie producent stawia na poszanowanie surowca to polska firma Fameg. Do produkcji mebli wykorzystują tylko najwyższej jakości drewno. W procesie tworzenia elementów giętych najlepiej sprawdza się drewno bukowe. Do produkcji używają też wyselekcjonowanego drewna dębowego i jesionowego. Rozwijają tradycyjne rzemiosło produkcji mebli giętych z szacunkiem do otaczających ich ludzi i natury.

Podobnie firma TON, są znanym na całym świecie prekursorem produkcji mebli z wykorzystaniem techniki ręcznego gięcia drewna. Krzesła i stoły TON stanowią wyjątkową kombinację wysokiej jakości, klasycznych kształtów, nowoczesnych technologii, tradycyjnego rozumienia drewna oraz wiedzy i doświadczenia zdobywanych przez lata pracy. Technika giętego drewna sprawia, że są jednocześnie solidne i lekkie.

Ethnicraft to producent mebli drewnianych, które charakteryzuje prostota, funkcjonalność i autentyczność. Design mebli Ethnicraft jest ponadczasowy, a wykonanie wyjątkowo solidne, dzięki czemu stanowią inwestycję na długie lata. To co wyróżnia markę Ethnicraft na tle innych producentów mebli, to cały proces produkcyjny, który odbywa się z poszanowaniem środowiska oraz praw człowieka. Znakomite rzemiosło stanowi rdzeń marki Ethnicraft. 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie lub wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie bez wyraźnej, pisemnej zgodny właściciela witryny - zabronione.
Informacje na stronie mayart.pl nie są ofertą w rozumieniu art. 66 k.c.