Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

Czytaj

Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

 

Obecnie obserwujemy ponowne zainteresowanie elementami marmurowymi we wnętrzach. Ze względu na postęp technologiczny oraz udoskonalenie systemów wydobycia zwiększyła się przystępność cenowa, a tym samym wzrosła dostępność dla szerszej grupy osób. Coraz większym przebojem wchodzi do naszych wnętrz ten motyw - tworząc wyjątkowo spójny i przytulny klimat.

Marmur jest jedną z trzech głównych, metamorficznych skał, które tworzą ziemską skorupę. Wystawione na odpowiednie warunki, czyli wysoką temperaturę oraz ciśnienie, skały węglanowe – najczęściej wapienie, rzadziej dolomity, przeobrażają się wówczas w marmur. W naszych wnętrzach, z marmuru zrobione będą blaty kuchenne, trafi też na ściany, zdominuje półki ścienne, na których staną eleganckie kuchenne gadżety. 

Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

Pod pojęciem "marmur" nie musimy rozumieć tylko ogromnych bloków kamiennych - slabów. Imitację marmuru możemy mieć również na płytkach, szczególnie, że od dłuższego czasu bardzo modne są płytki wielkoformatowe. Dzięki wielu różnym barwom, dopasowanie kamienia do danego wnętrza nie stanowi najmniejszego problemu. Marmur może występować w jednolitej kolorystyce, lub posiadać nawet wielobarwne wzory. Najbardziej popularne wzory marmuru to biała Calacatta z różnokolorową żyłą - może być złota, czarna albo szara oraz jej siostra, czarna Nero Marquina z białą żyłą.

Jeśli jednak wolimy bardziej żywsze wnętrza, dopasowanie pasującej kolorystycznie płytki, dzisiaj nie stanowi problemu. Możemy spotkać płytki marmurowe w kolorze niebieskim, czerwonym, brązowym lub zielonym. Tutaj przedstawiamy Państwu propozycje 2 włoskich fabryk: Fioranese oraz Imola.

Na dwóch górnych zdjęciach, zaprezentowane płytki to producent IMOLA i kolekcja: THE ROOM. Kolekcja Imola the Room bazuje na eleganckiej imitacji marmuru w różnych wersjach kolorystycznych, które pozwalają ozdobić każde wnętrze bez względu na jego rozmiar. 

Druga propozycja to MARMOREA INTENSA od FIORANESE CERAMICA - gdzie spotykamy zarówno bogactwo koloru, płytki: EMERALD DREAM czy AZUL BAHIA, jak i dobrze znaną klasykę: BIANCO LUCE.

Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

 

Wydawałoby się, że marmur jako materiał wykonania lamp nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak pokazały jednak targi z początku 2020 roku, jest to surowiec, który króluje na wielu wystawach, a od niedawna także w wielu domach na całym świecie.

Jaki jest tego sekret? Przede wszystkim możliwości tego materiału. Marmur od zawsze kojarzony był z rzeźbami, więc najwięksi projektanci starają się zaskoczyć coraz nowszymi kształtami i innowacyjnymi projektami. Co więcej, lampy z marmuru nie były do tej pory zbyt popularne. Dopiero 2020 rok pokazał, jak wiele możliwości stawia przed architektami ten surowiec i jak duże pole do popisu mają. Nisza została wykorzystana, mamy początek roku 2023 a nowych projektów lamp z marmuru wciąż przybywa. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich.

- zwis DUSSA od AROMAS DEL CAMPO
- kinkiet GLOVETTO od ORNALI
- lampa biurkowa GRAVITY od GUBI
- kinkiet MARMO od MAYTONI
- zwis STONE od TOM DIXON

Trendy wnętrzarskie 2023 - MARMUR

 

 

Motyw marmuru – czy to w materiałach wykończeniowych, czy też w dodatkach – jest dzisiaj pożądany nawet w aranżacjach skandynawskich i minimalistycznych. Tym pierwszym dodaje eleganckiego sznytu, u drugich przełamuje monotonię.


Niezależnie od stylu, w jakim utrzymany jest Twój salon czy kuchnia, wnętrze z marmurowym akcentem staje się bardziej interesujące i szykowne. Jeśli więc wydaje Ci się, że Twojej aranżacji brakuje „tego czegoś”, dodatki z charakterystycznym użyleniem będą stylowym dopełnieniem wystroju.


Na zdjęciach widzimy zarówno eleganckie dodatki jak zegar czy stoliki od Nomon jak i klasyczne meble od Swarzędz Home z możliwością dodania spieku na blat, imitującego użylenie marmuru.

Wszystkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie lub wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie bez wyraźnej, pisemnej zgodny właściciela witryny - zabronione.
Informacje na stronie mayart.pl nie są ofertą w rozumieniu art. 66 k.c.