Zaczarowany świat tapet Omexco

Czytaj

Zaczarowany świat tapet Omexco

Zaczarowany świat tapet Omexco

Ściany to największe płaszczyzny w domu, co za tym idzie dominujące, widoczne, zwracające uwagę. Istnieje wiele sposobów i pomysłów na dekorację ściany, od najprostszych - farba, po najbardziej skomplikowane - płyty 3D. A gdyby tak zatrzymać się po środku, postawić na klasykę, ale w bardziej wyrafinowanym wydaniu?

Najważniejsze jest zawsze pierwsze wrażenie. Pozwalamy sobie Was zaprosić do niesamowitego świata tapet firmy Omexco, przepełnionego szlachetnością barw, wyjątkowym wzornictwem, zaawansowaną technologią i perfekcyjną jakością wykonania. Co najważniejsze, inspiracje czerpią z natury i jej naturalnych zasobów. Każda kolekcja jest niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Nie sposób przedstawić całej oferty, ale zaprezentujemy choć namiastkę.

MINERALS

Kolekcja tapet Minerals zawiera w sobie kryształy, mikę i szklane koraliki. Mika znana była w Japonii od sześciu wieków, jako “dziwny kamień”, “oddychający kamień” lub “cudowny kamień”. Powstaje z reakcji chemicznej między kwarcem i granitem. Minerał ten wystawiony na działanie wysokich temperatur, rozszerza się do kawałków przypominających robaczki o 2000 lub nawet 3000% większych w stosunku do ich oryginalnej wielkości. Po obróbce termicznej mikę rozdrabnia się na drobne kawałeczki, oblepia włókninowe podłoże i barwi w całym spektrum lśniących kolorów.


W tej kolekcji różne struktury i odmiany miki łączą się ze sobą - grubo cięta mika, drobinki miki, mika naturalna, mika mieszana z papierem pochodzącym z recyklingu, mika wytłoczona z folii metalicznej. Szklane koraliki potęgują połysk nawiązujący do miki, dając jej odcienie kryształów lodu, gwiaździstej nocy, onyksu, jadeitu, aluminium, ametystu, macicy perłowej, czaroitu, brązu, topazu, lapis lazuli, miedzi czy antracytu.

Zaczarowany świat tapet Omexco

NOMAD

Kolekcja Nomad to zaproszenie do podróży dookoła świata: naturalne lasy równikowe, niebieskie wody Oceanu Spokojnego, złote pustynie, ziemista i burgundowa tundra, biała i spokojna tajga syberyjska. Okładzina ścienna przypomina strukturę przesuszonej ziemi, zamiecionej przez podmuchy wiatru. W strukturę tapety wplecione zostały liście lilii wodnej, barwione na żywe i mocne kolory: szmaragdową zieleń, żółte złoto, czerwone wino, turkus, mroźną biel, połyskujący orzech, heban czy fiolet Bajkału.

To dziewicza i nienaruszona przez człowieka przyroda była inspiracją do stworzenia kolekcji Nomad. Omexco to firma proekologiczna, która wnosi swój wkład do ochrony cudów natury dla przyszłych pokoleń. Flizelinowe okładziny Omexco posiadają certyfikat FSC, czyli organizacji promującej odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi, są wykonane z włókien pochodzących z recyklingu, wydrukowane przy użyciu energii słonecznej i tuszy wodnych, wolnych od rozpuszczalników.

Zaczarowany świat tapet Omexco

KAMI - ITO

Kami - Ito to japońska sztuka wykonywania cieniutkich pasków papierowych, które następnie tkane są w papierowy splot. W języku japońskim Kami oznacza “papier”, a Ito  - “paski”. Kolekcja składa się z pasków papieru - gładkich lub cieniowanych - utkanych w wielokolorowe wzory geometryczne, łącząc paski papieru i drewniane patyczki. Różnorodność splotów i wzorów pozwala na tworzenie ciekawych i kolorowych dekoracji. Od kwaśnej zieleni i żółci przeskakuje do kontrastującej bieli i czerni, łączy “owocowe” kolory: malinę, borówkę, mandarynkę z pastelowym różem i szarością. Podkreśla naturalne barwy i kolory: słomkowy, lniany, piaskowy, zielony odcień tatami ze skórzanym i mahoniowym brązem.

Tapety Omexco, oprócz spektakularności swojego wyglądu, niezwykłej precyzji wykonania, jakości, którą czuje się już w dotyku, przede wszystkim składają hołd bogactwu natury, chwalą paletę subtelnych tonacji.

Tyle pisania.

Czas na zdjęcia!

Wszystkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie lub wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie bez wyraźnej, pisemnej zgodny właściciela witryny - zabronione.
Informacje na stronie mayart.pl nie są ofertą w rozumieniu art. 66 k.c.