Oszałamiająca kolekcja od FIORANESE CERAMICA - KINTSUGI

Odkrywaj

Oszałamiająca kolekcja od FIORANESE CERAMICA - KINTSUGI

Oszałamiająca kolekcja od FIORANESE CERAMICA - KINTSUGI

 

Włoska fabryka Fioranese wypuściła nową kolekcję o orientalnie brzmiącej nazwie - KINTSUGI. Pięknie zmieniające się, wyrafinowane elementy typowe dla kultury japońskiej otwierają nowe dialogi dla współczesnych przestrzeni mieszkalnych. Cała nowa kolekcja to symboliczna lekcja sugerowana przez starożytną sztukę kintsugi, zinterpretowana przez Fioranese na płytkach z efektem betonu, które łączą się z jasnym blaskiem metalu, gotowym wejść do niekonwencjonalnych wnętrz.

Filozofia kintsugi, japońska sztuka i technika naprawy ceramiki, uczy nas, że każda blizna i niedoskonałość, czy to posiadanego przedmiotu, czy naszego życiorysu, naprawdę jest cenna i ma znaczenie. 

Oszałamiająca kolekcja od FIORANESE CERAMICA - KINTSUGI

 

 

Kintsugi (jap. 金 継 ぎ) – złota naprawa, lub inaczej kintsukuroi (jap. 金 繕 い) – złota stolarka, to średniowieczna japońska metoda naprawy i klejenia ceramiki przy użyciu złotego lakieru, tzw. złotych blizn, wymyślona w XV wieku przez lokalnych rzemieślników, poddanych szoguna Ashikagi Yoshimasy. 

Tak naprawdę słowo kintsugi pochodzi od dwóch słów: złoty („kin”) i naprawa („tsugi”). Sztuka ta zrodziła się z dwóch idei: mottainai – żalu po stracie i zmarnowaniu czegoś oraz mushin – akceptacji zmiany. 

Oszałamiająca kolekcja od FIORANESE CERAMICA - KINTSUGI

 

 

Technika kintsugi polega na klejeniu ze sobą potłuczonych ceramicznych fragmentów naczynia w zupełnie nowe dzieło sztuki. Unikatowe, przypadkowo połączone, pęknięcia i wzory mają być widoczne i podkreślone złotym lakierem, aby przypominać o historii naczynia. Tak jakby były ranami, które nabywamy przez całe życie i które zostawiają ślad w każdym z nas. Pęknięcia mają nawiązywać do natury – przypominać wodospady, rzeki lub inne krajobrazy. 

Kolekcja składa się z płytki bazowej w 4 kolorach: MOONLIGHT, FOG, STORM oraz DARKNESS i pasujących do nich dekorów z motywem kintsugi - wersja HIBI. Oraz dekory - JAPAN HIBI - elementy wytłoczone kolorową mozaiką: WHITE, RUST, BLACK albo BLUE.

Tyle pisania.

Czas na zdjęcia!

Wszystkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie lub wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie bez wyraźnej, pisemnej zgodny właściciela witryny - zabronione.
Informacje na stronie mayart.pl nie są ofertą w rozumieniu art. 66 k.c.